Trzy postacie zapalenia zatok

Trzy postacie zapalenia zatok

Każda choroba wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Przeważnie również od tego zaczyna się każda z nich. Niby nic nam nie dolega, a jednak czujemy się bardziej senni, apatyczni, nieszczególnie mamy ochotę na jedzenie i tak jakoś czujemy się nieswojo.

Po tych oznakach przeważnie następuje pogorszenie stanu zdrowia i pojawiają się pierwsze objawy zapalenia zatok. Katar, kaszel, gorączka – te i wiele innych oznak świadczy o tym, że dopadła nas choroba i to nie jakieś przeziębienie, ale coś znacznie bardziej uciążliwego.

Zapalenie zatok jest jedną z tych chorób, które dają nam naprawdę w kość

Bez celowanego leczenia farmakologicznego nie damy rady się sami wyleczyć. Domowe, babcine sposoby pomogą, ale nie tak skutecznie i szybko, jak lekarstwa. Od tego, jakie leki zostaną nam przepisane przez lekarza zależy, na jaki rodzaj zapalenia cierpimy. Możemy bowiem wyróżnić trzy różne postaci tej choroby. Pierwszą z nich jest ostre zapalenie, które najłatwiej jest wyleczyć i nie pozostawia ono po sobie żadnych śladów w śluzówce. Nawracające zapalenie niestety jest już znacznie bardziej uciążliwe, ponieważ pojawia się u nas systematycznie co jakiś czas. Jeśli jednak takie leczenie zapalenia zatok będzie trafione przez lekarza, to ono również nie pozostawi po sobie żadnych śladów w błonie śluzowej.

Najgorszym przypadkiem jest przewlekłe zapalenie zatok

Nie jest bowiem możliwe, aby skutecznie zostało ono wyleczone poprzez stosowanie leczenia zachowawczego. Trzeba wówczas sięgnąć po cięższą artylerię. Te trzy postaci tej choroby mogą wystąpić u każdego z nas, bez względu na płeć, wiek czy też rasę. Nie ma bowiem żadnej skutecznej metody, aby ustrzec się przed zachorowaniem. Czasami zdarza się tak, że nasz organizm jest osłabiony na skutek stresu, złej diety czy po prostu przemęczenia. Czasami również jest tak, że po prostu dopadnie nas zwykłe przeziębienie. To wszystko może prowadzić w konsekwencji do choroby zatok, ale w dzisiejszych czasach nie ma takiego zapalenia, którego nie dałoby się w taki czy inny sposób wyleczyć.