Hashimoto a witaminy

Hashimoto a witaminy

Ostatnio coraz więcej osób dowiaduje się, że z ich tarczycą nie wszystko jest w porządku. Najpowszechniej diagnozowanym schorzeniem jest Hashimoto. Jest to choroba autoimmunologiczna, która polega na tym, że organizm chorej osoby wysyła przeciwciała w kierunku tarczycy.

W tej sytuacji organ nie jest w stanie produkować odpowiedniej ilości hormonu. Konwencjonalne leczenie polega na podaniu odpowiedniej dawki eutyroxu lub letroxu czyli syntetycznego hormonu normalnie produkowanego przez tarczycę. W ten sposób sztucznie wyrównuje się poziom hormonów we krwi. Dodatkowo raz na pół roku wykonuje się badania kontrolne mające na celu sprawdzenie czy obecna dawka leku jest odpowiednia, czy należy ją zwiększyć.

Leczenie

Niestety, mimo leczenia, osoby chore często skarżą się na utrzymujące się objawy. Zmęczenie, problemy z koncentracją, bóle mięśni i inne. Podobne dolegliwości mogą się wiązać z niedoborem pewnego składnika. Winowajcą jest witamina d. Nie są do końca zbadane przyczyny związku pomiędzy problemami z tarczycą a przyswajaniem tego składnika, ale statystyki pokazują, że takie powiązanie z pewnością istnieje. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadku diagnozy jednej choroby zbadać cały organizm i upewnić się, że nie jesteśmy narażeni na inne schorzenia. W przypadku Hashimoto jest to niedobór witaminy d, ale w przypadku innych schorzeń mogą to być inne powiązane choroby.

Na szczęście uzupełnienie poziomu tego składnika jest dosyć proste

Należy każdego dnia przyjmować tę witaminę w formie suplementu. Na rynku jest wielu producentów oferujący różne dawki. Dawkę idealną dla Ciebie pomoże dobrać lekarz prowadzący bądź farmaceuta. Tego składnika nie da się przedawkować, więc lepiej brać większą dawkę i mieć pewność, że nasz organizm dostanie wszystko to czego potrzebuje aby funkcjonować poprawnie. Dzięki szybkiemu działaniu już w ciągu kilku tygodni masz szansę pożegnać się z uciążliwymi dolegliwościami i cieszyć się nową energią. W ten sposób ciało Ci podziękuje, że prawidłowo o nie dbasz.