Gdzie kupić dobrą herbatę?

Gdzie kupić dobrą herbatę?

Herbata jest gorącym napojem pitym od wielu stuleci we wszystkich zakątkach świata. W niektórych krajach parzenie tego napoju jest obrządkiem, któremu poświęca się wiele czasu, energii oraz myśli. Rytuał parzenia traktowany jest wręcz jak coś świętego i oddaje się temu szacunek.

Stosuje się tam specjalne naczynia. Wiąże się to również z odpowiednią, podniosłą atmosferą. W Europie picie, parzenie herbaty jest natomiast zajęciem zwykłym i nie poświęca się mu większej uwagi. Może jedynie w Wielkiej Brytanii, gdzie istnieje zwyczaj picia herbaty zawsze o określonej godzinie, czyli piątej po południu. W Polsce natomiast wiele osób kupuje ekspresowe torebki herbat w supermarketach i nie poświęca więcej niż sekundę na wybranie opakowania.

Czy jednak taka herbata ma cokolwiek wspólnego z tą prawdziwą?

Naprawdę niewiele. Zamiast zakupów w marketach i sklepach samoobsługowych, lepiej wybrać specjalistyczny sklep z herbatami. Tam pracują lub są właścicielami osoby z pasją i wiedzą, dotyczącą samych herbat, ale także sposobów ich parzenia czy samego picia. W każdym większym mieście na pewno znajdzie się chociaż jeden taki sklep. Jeśli jednak mieszkasz w mniejszej miejscowości albo we wsi, to ratunkiem dla Ciebie mogą być sklepy herbaciane w internecie. Zanim skorzystasz z ich usług, zapoznaj się z opiniami na ich temat. Wiadome jest, że sklepy online nie dają możliwości chociażby powąchania próbek herbat, a na odpowiedź na zadane pytanie trzeba poczekać. W sklepie stacjonarnym nie ma takich trudności. Znajdziesz tam wiele rodzajów herbat. Od czerwonych przez czarne, zielone aż do żółtych. O smaku piernika, imbiru, wanilii, truskawki i czego sobie tylko zamarzysz.

Wybór należy do Ciebie

Pamiętaj jedynie o tym, że żadnej herbaty nie parzy się w stu stopniach Celsjusza. Na każdym opakowaniu powinna znajdować się informacja o odpowiedniej temperaturze. W przypadku herbat na wagę zapytaj o poradę sprzedawcę lub poszukaj informacji samodzielnie w internecie. Nie zastanawiaj się ani chwili dłużej.