Co może się znaleźć w liście od Mikołaja?

Co może się znaleźć w liście od Mikołaja?

Generalnie dobrze, gdyby dziecko przedstawiło się w takim liście. Bo przecież Mikołaj lubi wiedzieć, kto do niego pisze. Ale nie wystarczy samo imię. Więc tutaj mamy konkretne rozwiązania, które można sobie potem przełożyć na konkretne korzyści.

To znaczy – można zacząć na przykład tak. Kochany Święty Mikołaju, nazywam się Konrad. Mam 6 lat i mieszkam w Toruniu. Razem ze mną mieszkają rodzice i moja młodsza siostra – Kasia. Kasia ma dopiero dwa latka, ale już coraz więcej mówi po swojemu i chodzi za mną krok w krok.

Postanowiłem napisać do Ciebie, żeby poprosić o prezent…

Po tym fragmencie z reguły następuje bardzo konkretne opisanie szczegółów tego prezentu. Z jednej strony jest to ważne dlatego, że mamy tutaj do czynienia z ułatwieniem dla Mikołaja – zleca on swoim pomocnikom znalezienie takiego prezentu. Więc wiadomo – im bardziej szczegółowe instrukcje dostaną elfy, tym szybciej będą w stanie ów prezent namierzyć, a potem upewnić się, żeby 24 grudnia trafił do załadunku na sanie Mikołaja, razem z całą listą innych prezentów. Co ciekawe, zdarzają się też listy, gdzie do Mikołaja pisze bezpośrednio cała rodzina -w tym również dorosłe osoby. To znaczy, każdy pisze coś o sobie, coś o prezentach, które chce dostać.

Czyli mamy taki konkretny i szczegółowy rodzinny list

Dzięki czemu z kolei Święty może szybko zorganizować sobie poszukiwanie konkretnych przedmiotów i upewnić się, ze każdy w konkretnej rodzinie będzie maksymalnie zadowolony, bo właśnie otrzyma to, co jest dla niego czy dla niej najlepiej dopasowanym elementem. To świetne doświadczenie , które naprawdę można potraktować dzisiaj jako coś wyjątkowego i niezapomnianego. Zresztą, to też może być później naprawdę świetny materiał do wspomnień w rodzinnej kronice chwil pozytywnych. Czyli – takie pisanie listów do Mikołaja może wpisać się w doskonały sposób w kategorie rodzinnej tradycji. Połączenie klasycznego elementu świąt z nowoczesnością? Dlaczego nie?